Кар'єрні проблеми HR

HR – спеціаліст, попри увесь зовнішній лоск професії – особа доволі неоднозначна. То що ж приховується за яскравою усмішкою та засліплючою білизною комірців? Насправді, турбуватись ейчарові є про що. І ми говоримо зараз не лише про проблеми працівників, які він намагається вирішити щодня, але і свої власні.

HR – спеціаліст, попри увесь зовнішній лоск професії – особа доволі неоднозначна. То що ж приховується за яскравою усмішкою та засліплюючою білизною комірців?

Насправді, турбуватись ейчарові є про що. І ми говоримо зараз не лише про проблеми працівників, які він намагається вирішити щодня, але і свої власні.
Проблема перша. Коротка вертикаль
Молодий і вчора ще спритний бізнес, грамотна і своєчасна зміна роботодавців і непоганий соціальний інтелект дозволяють нинішнім ейчарам укласти основні етапи кар'єри років в десять – п'ятнадцять, а то і швидше. І ось років до тридцяти – тридцяти п'яти ейчар виявляє себе на бажаній вершині – в позиції HR-директора. Як цю посаду не називай (керівник відділу по роботі з персоналом, керівник HR-відділу, рідше – начальник кадрової служби і т. д.), а по суті роботи це зазвичай не позначається.

В компаніях, де функції ейчара та рекрутера виконує одна людина, кар'єрна драбинка виглядає так: рекрутер – фахівець з підбору в компанії – менеджер по персоналу – керівник відділу підбору (навчання, оцінки і т. д.) – HR-директор. Усе. Часто вдається скоротити шлях всього до трьох кроків: рекрутер – менеджер по персоналу – HR-директор.

І ось в самому розквіті сил з'ясовується, що рости далі нікуди. Кінець. Але ейчар не був би ейчаром, якби його це влаштувало.
Проблема друга. Одноманітні завдання
Здавалось би: це ж вершина кар'єри! Широке поле діяльності, цікаві завдання, нові горизонти. Можна зрідка міняти роботодавців, що більшість і робить, йдучи на велику зарплату – адже досвід росте, вартість фахівця збільшується. Однак все це швидко набридає.
Проблема третя: недорозвинена горизонталь
Ось уже років десять в зарубіжному HRM (а слідом за ним і у вітчизняному) говорять про те, що рости можна не тільки вгору, але і вшир. Мається на увазі зміна спеціалізації: займався підбором – спробуй себе в ролі фахівця з навчання, HR-аналітика, експерта з пільг та компенсацій … та хіба мало цікавих напрямків у роботі з персоналом!
Отже, проблем три, і у всіх у них об'єктивні причини зі стану особливостей нашого бізнесу і стану вітчизняного HRM. З одного боку, наші ейчари пробігають кар'єрні сходинки підстрибом. З іншого, можливість швидкої кар'єри відбирає у них шанс на професійну самореалізацію. Спеціалізації всередині галузі є, але їх не так багато, щоб можна було довго розвиватися по горизонталі.

Дійсно успішних HR-директорів у нас зовсім мало. Мова про тих, які зуміли стати HR-партнерами, впливають на стратегію розвитку компанії, увійшли до ради директорів як повноправні учасники, до чиєї думки прислухаються інші топи. В основному це ті, хто постійно миготить на HR-конференціях, круглих столах та інших галузевих заходах.

Тому, обираючи професію, пам'ятайте про всі можливі плюси та мінуси, з якими Вам доведеться зіткнутись. Не тому, що вони страшні, а тому, що досягнувши певної вершини, Вам буде необхідно брати новий керунок.

Розібратись у всіх тонкощах ейчарства та можливих рішеннях проблем, які можуть перед Вами постати завжди готові педагоги Logos IT Academy на курсах професійних HR-спеціалістів. Приєднуйтесь, та ставайте одним із нас!
Забронюй місце в групі зі знижкою 35%!

Залиши заявку
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знаньРозповімо про навчальну платформу
Для того, щоб отримати актуальну інформацю
про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.