Як знайти ідеального Java розробника. 8 HR лайфхаків

Ідеальний Java розробник – не завжди відповідає портрету стереотипного айтішника. Часто це прагматичний, дещо зухвалий геній, який з першого разу може здатися диваком. Але тут треба дивитися глибше і враховувати специфіку ІТ галузі.
Ідеальний Java розробник – не завжди відповідає портрету стереотипного айтішника. Часто це прагматичний, дещо зухвалий геній, який з першого разу може здатися диваком. Але тут треба дивитися глибше і враховувати специфіку ІТ галузі.

Сподіваємося, наші 8 HR лайфхаків допоможуть тобі вибрати найкращого фахівця.
Лайфхак 1. Правильно опиши вакансію в інтернеті
В ідеалі всі умови роботи в компанії для Java розробника мають бути чіткими і зрозумілими з твого опису. Не вживай шаблонних фраз і надто офіційних формулювань. Це відштовхне айтішника. У заголовку просто напиши «Програміст Java» чи «Java розробник». Не вигадуй надто креативні назви вакансій – це теж може «відсіяти» частину хороших кандидатів.
Лайфхак 2. Склади шаблон листа до кандидата
У цьому шаблоні має бути вказано твоє ім'я, назва компанії, яку представляєш, назва вакансії і основні вимоги до неї. Якщо ІТ компанія невідома – пропиши її іміджеві характеристики та переваги роботи саме в цій компанії. Наприкінці листа – твої контакти, і приписка «з повагою» обов'язкова.
Лайфхак 3. Телефонуй, навіть якщо кандидат не відповів на лист
Якщо кандидат не відписав, але компанія в ньому зацікавлена, телефонуй. Скажи: «Я надсилав/надсилала лист з вакансією….» і так далі. Це працює вдвічі краще, ніж просто листування. Якщо кандидат не може говорити в той момент, одразу домовляйся про повторний дзвінок і неодмінно телефонуй.
Лайфхак 4. Розміщуй вакансії на всіх сайтах пошуку роботи
Крім соціальних мереж, існує ще купа сайтів пошуку роботи, куди часто заходять розробники джуніори в пошуках компаній, які будуть платити менше, але навчати і терпляче ставитися до перших помилок. Серед таких сайтів - hh.ru, LinkedIn, професійні форуми sql.ru и rsdn.ru, vingrad, інші ресурси такі як ITMozg, Brainstorage, Programmersforum тощо.
Лайфхак 5. Перша співбесіда може бути в телефонному режимі
На цьому етапі нікого не «відсіюй». Просто перевір людину на адекватність та відповідність її знань і навичок вакансії. А також спробуй дізнатися очікування кандидата від вакансії та компанії в цілому, його/її бажання щодо заробітної плати та графіку роботи. Тільки в тому разі, якщо зарплата, очікування, графік та навички заздалегідь не відповідають вакансії – з кандидатом можна прощатися одразу. В усіх інших випадках – запрошуй на співбесіду до офісу компанії.
Лайфхак 6. Не довіряй першому враженню
На співбесіді спочатку познайом кандидата з офісом, пригости чаєм чи кавою, запитай, як він/вона дісталися, поговори 5-7 хвилин «про погоду», щоб кандидат перепочив з дороги і розслабився. Гарний Java розробник з досвідом має глибокі знання, які HR не може оцінити на співбесіді. Це може зробити тільки технічний фахівець. Тому не варто «відкидати» кандидата тільки тому, що ти його не розумієш.
Лайфхак 7. Звертай увагу на психологію
Айтішники часто інтроверти, говорять точно, обмежено і неемоційно. Не сприймай це як некомпетентність – розцінюй як особливість психіки. Зазвичай айтішники спілкуються листуванням в електронці чи месенджерах, тому не звикли до «живого» спілкування і виглядають трохи дикуватими для звичайної людини.
Лайфхак 8. Дивись на освіту і портфоліо
Зазвичай від айтішників вимагається вища технічна освіта. Якщо її немає, альтернативою можуть бути успішно закінчені онлайн курси з Java з та наявністю портфоліо. Дивлячись портфоліо, звертай увагу на дотримання термінів виконання завдання фахівцем та відгуки замовника про роботу спеціаліста. Це найбільш вагомі критерії оцінювання айтішника для HR. А технічний фахівець нехай оцінює суть та процес виконання завдання, а також отриманий результат.
Ситуація на ринку попиту на Java розробників
У середньому джуніор Java розробник знаходить роботу за 2-3 тижні в Україні. Часто обирає між декількома місцями роботи. На одну вакансію претендує по 2-3 хороших кандидати. Тоді у фіналі «переможця» визначить успішно виконане кимось з них тестове завдання. Якщо з цим впораються обидва – працювати буде той, у кого краще розвинуті софт скіли. Плюсом для HR є те, що один раз знайшовши правильного кандидата, як мінімум 1-2 роки він тут точно пропрацює. Потік кадрів буде мінімальний.
Ситуація на ринку попиту на Java розробників
 • Вища технічна освіта, або успішно закінчені курси з Java
 • Знання комерційної розробки ПЗ Java мовою
 • Наявність портфоліо та позитивних відгуків замовників
 • Володіння патернами проектування
 • Розуміння як застосовувати фреймворків та бібліотек
 • Знання баз даних MуSQL, Oracle тощо
 • Володіння англійською на рівні вище середнього (плюсом буде володіння технічною англійською мовою)
Що потрібно пропонувати Java розробнику, щоб не втратити його
 • Вільний графік роботи з дедлайнами
 • Можливість працювати з 10-11 ранку
 • Необов'язковий дрес-код
 • Сучасний офіс або оупен-спейс
 • Соціальний пакет та офіційне працевлаштування
 • Можливість працювати в молодій цікавій команді
 • Чітко розмежовувати зарплату, премії та бонуси
 • Додаткові «плюшки»: оплата фітнес-клубу, басейну, тенісу тощо, лікарняних послуг, кінотеатру і т.д.
 • Можливість кар'єрного зростання та розвитку в компанії, або за кошт компанії
Усі ці нюанси мають значення. Тому хороший Java розробник, який прагне довгострокової співпраці з ІТ компанією, обов'язково запитає про кожен з цих пунктів.

Тож заздалегідь підготуй інформацію і завжди май «козир в рукаві», відповідаючи на всі пункти, аби вразити та «прив'язати» хорошого Java розробника до ІТ компанії, яку ти представляєш.
Забронюй місце в групі зі знижкою 35%!

Залиши заявку
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знаньРозповімо про навчальну платформу
Для того, щоб отримати актуальну інформацю
про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.