Як завершує кар'єру HR?

Більшості сучасних HR-директорів доводиться приміряти на себе роль такого собі солдата в тіні, який водночас і вирішує багато завдань, та, водночас залишається непоміченим. Це не завжди всіх влаштовує. Тому вже після декількох років на посаді деяким спеціалістам з'являється бажання змінити галузь.
Більшості сучасних HR-директорів доводиться приміряти на себе роль такого собі солдата в тіні, який водночас і вирішує багато завдань, та, водночас залишається непоміченим. Це не завжди всіх влаштовує. Тому вже після декількох років на посаді деяким спеціалістам з'являється бажання змінити галузь. Треба сказати, що нічого поганого в цьому бажанні немає, тому сьогодні ми вирішили трішки поговорити про те, куди ж іти колишньому ейчару, та в кого, врешті-решт, вони перетворюються.

Зауважимо, що рядові HR-фахівці, вирішивши піти з галузі, стають ким завгодно. Найчастіше в новій сфері їм доводиться починати з нуля, тому і муки вибору у них обмежені тільки особистими перевагами.

Ейчарів топового рівня такий варіант, зі зрозумілих причин, не цікавить. Позначається звичка до статусу; занадто багато пройдено, щоб захотілося обнулити лічильник.

Тому найчастіші перетворення такі:

  • HR-директор зміщує акцент у своїй діяльності, переходячи на топову позицію з більш широким функціоналом. Часто HR продовжує залишатися однією з своїх підшефних сфер. Назва позиції залежить від особливостей компанії: адміністративний директор, виконавчий директор і т. д.
  • Діє більш радикально, змінює галузь. Популярні напрямки: маркетинг, фінанси. Такий вибір вимагає більше зусиль і серйозної перепідготовки.
  • Відходить у консалтинг, стає бізнес-консультантом. Цей варіант – вибір тих, хто все ж сподівається на професійну самореалізацію, жадає різноманітних завдань і нового досвіду.
А ось ці варіанти вибираються набагато рідше:

  • Свій бізнес. Зарубіжні колеги ступають на цей шлях частіше, але іноді і вітчизняні ейчари готові ризикнути. Зазвичай роздоріжжі обмежується консалтингом і бізнес-навчанням.
  • Нестандартні залишають не тільки професію, а й діловий світ як такий – задовольняються тим, що кар'єра вже зроблена, самооцінка в повному порядку, матеріальні проблеми найближчого майбутнього вирішені. Тому можна нарешті приділити час собі та близьким, відпочинку і захоплюючим заняттям. Обрати можна що- завгодно – від подорожей і науки до розпису керамічних горщиків і музикування – аби радість приносило☺ Хоча цей варіант для нас, поки що, нездійсненна мрія, в Європі він досить активно практикується.

Тому, говорити, що HR – це назавжди і шляху після цього немає, не доводиться. Хіба що Ви по-справжньому віддані своїй професії і йти з неї не збираєтесь. Насправді ж ейчар за час своєї роботи здобуває колосальний досвід та заводить масу корисних зв'язків, які при необхідності дозволять колишньому ейчарові реалізувати себе майже у будь-якій сфері. Тому що колишніх ейчарів не буває ☺

Якщо ж Ви досі стоїте перед вибором – не вагайтесь. HR Managment затягує в свої пута і вибиратись з них зовсім не хочеться. Приходьте та переконуйтесь: HR-курси від Logos IT Academy допоможуть Вам у цьому!

Забронюй місце в групі зі знижкою 35%!

Залиши заявку
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знаньРозповімо про навчальну платформу
Для того, щоб отримати актуальну інформацю
про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.